Rodzaje bram magazynowych

Brama to bez wątpienia bardzo ważny element wielu pomieszczeń pełniących funkcje użytkowe. Jednakże szczególną funkcję spełniają one w magazynach, szczególnie tych mających formę dużych hal. W takich konstrukcjach bramy nie tylko ułatwiają ruch pieszych oraz pojazdów, ale w znacznym stopniu mają wpływ na szybkość, wydajność i komfort pracy oraz korzystanie z samego magazynu. Poznajmy więc dziś rodzaje bram magazynowych, które najczęściej możemy spotkać na rynku!

Jaka powinna być brama magazynowa?

Brama magazynowa, czyli jaka? Takie pytanie może sobie stawiać każdy, kto myśli o korzystaniu z dużych magazynów. Trochę już wspomnieliśmy o funkcjach, jakie bramy magazynowe pełnią, ale warto wspomnieć o kilku innych, dodatkowych szczegółach.

Przede wszystkim bramy takie powinny być solidne, trwałe oraz odporne na działanie czynników pogodowych. Ważne także, aby działały bezproblemowo i bezusterkowo, zapewniając sprawny przeładunek towarów. Istotny może być również ich sposób otwierania. Jednak jakie konkretnie rodzaje bram magazynowych możemy spotkać?

Bramy magazynowe – rodzaje!

Pierwsza sprawa związana z rodzajem bram magazynowych to materiał, z jakiego są one wykonywane. Najczęściej spotkać możemy bramy stalowe albo aluminiowe (czasem bramy mają montowane przeszklenia).

Drugi podział bram związany jest przede wszystkim z ich konstrukcją. W związku z tym bramy magazynowe podzielić możemy na:

  • roletowe (podczas otwierania płaszcz bramy nawija się na specjalny wał, znajdujący się nad otworem wjazdowym, dzięki czemu nie utrudnia wjazdu do magazynu)
  • przesuwne (montowane często jako tzw. bramy hangarowe)
  • szybkobieżne (szybki czas otwierania i zamykania bramy)
  • segmentowe (ich plusem jest niezajmowanie dodatkowej przestrzeni przed budynkiem oraz duża wytrzymałość)
  • przeciwpożarowe (posiadają wysoką klasą odporności ogniowej)
  • podwieszane

 

Widać więc, że wybór bram magazynowych jest spory. Bez problemu każdy dopasuje odpowiedni ich rodzaj do swoich potrzeb lub też wymogów całej hali magazynowej. Ważne w doborze takiej bramy jest dokładne sprecyzowanie jej wielkości oraz ustalenie sposobu otwierania. Dzięki temu będziemy mogli zdecydować się na konkretny jej rodzaj zarówno, jeśli chodzi o materiał, z jakiego brama będzie wykonana, jak i jej całą konstrukcję.

Zobacz nasze pozostałe realizacje

Hale

Realizację obiektów budowlanych typu hale, pawilony, wiaty itp., prowadzimy w oparciu o nasze projekty opracowane w uzgodnieniu z Inwestorami. Przygotowane przez nas dokumentacje budowlane służą do uzyskania pozwoleń na budowę. Wykonujemy również inwestycje w oparciu o dokumentacje dostarczone przez Inwestorów.

Więcej

Konstrukcje stalowe

Realizujemy konstrukcje stalowe obiektów budowlanych tj: hal, pawilonów, wiat, oraz w szerokim zakresie konstrukcje stalowe mające zastosowanie w liniach produkcyjnych jak: pomosty, podesty, estakady, antresole, i inne nietypowe. Do wykonywania konstrukcji stalowych posiadamy wymagane uprawnienia.

Więcej

Zabezpieczenie ognioochronne konstrukcji stalowych

Prowadzimy zabezpieczenie ognioochronne konstrukcji stalowych w zakresi: R15, R30 i R60. Zabezpieczenie ognioochronne wykonujemy następującymi systemami: Flame Stal Solvent, Hensoterm, Steelguard. Elementy konstrukcji stalowych zabezpieczamy ognioochronnie hydrodynamicznie.

Więcej