Gdzie znajdą zastosowanie konstrukcje stalowe?

Stal wykorzystywana jest w budownictwie niemal tak często, jak beton. Konstrukcje stalowe cechują się dużą wytrzymałością i w przeciwieństwie do budownictwa tradycyjnego – murowanego, postawienie ich zabiera zdecydowanie mniej czasu. Dziś postaramy się omówić miejsca, czy też sposoby wykorzystania konstrukcji stalowych.

Jaki rodzaj stali używany jest do budowy konstrukcji?

O tym, że początek prac nad konstrukcją ze stali rozpoczyna się od analizy środowiska, mikroklimatu, w którym będzie użytkowana budowla, niewiele osób pamięta. Wiele osób, poszukujących sposobów na szybkie zbudowanie pomieszczenia gospodarczego, wiaty czy hali magazynowej, błędnie przegląda gotowe wyroby ze stali, próbując dobrać jedynie wielkość pomieszczenia do swoich potrzeb. Zgłaszając się do nas jako wykonawcy z „gotowym projektem” wyobrażeniem, jaką konstrukcję mamy wznieść okazuje się, że do zmiany jest dosłownie wszystko.

Stal zawsze dobiera się do warunków eksploatacji konstrukcji, narażenia jej na różnego rodzaju niszczące czynniki środowiskowe, które wpływają na wytrzymałość, nośność konstrukcji. Od projektanta wymaga się stworzenia obiektu ze stali, które przetrwa najcięższe warunki środowiskowe. Należy dobrać zarówno grubość stali, jak i geometrię kształtowników oraz dobrać odpowiednio gatunek stali, w zależności od koncentracji naprężeń, na jakie narażona będzie budowla. Biorąc pod uwagę szczególne właściwości stali, wyróżnia się stal trudno rdzewiejącą, nierdzewną, stopową, a także stal niestopową. Od jej rodzaju, grubości sposobu łączenia będzie zależeć koszt wykonania konstrukcji stalowej, dlatego nie warto tracić czasu na poszukiwanie swojej budowli wśród projektów gotowych tylko od razu przystąpić do pracy nad właściwym projektem i wykonaniem stali.

Zastosowanie stali w konstrukcjach stalowych

Stal jest uniwersalnym i niezwykle trwałym materiałem budowlanym, który w łatwy sposób można dostosować do praktycznie każdych warunków użytkowania. Budowa konstrukcji ze stali przebiega o wiele szybciej niż w przypadku używania innych materiałów. Wytrzymałość stali sprawia, że wykorzystujemy ją do produkcji hal, magazynów. Budujemy ze stali silosy, kontenery, maszty przemysłowe, czy też wiaty i pawilony handlowe. Stal nierdzewna jest niezwykle plastycznym materiałem budowlanym, z tego powodu sprawdzi się do budowy pomostów, podestów, estakad czy antresoli.

O czym trzeba pamiętać, zlecając budowę konstrukcji stalowej?

Żeby konstrukcja stalowa spełniała oczekiwania klienta, by była odporna na trudne warunki środowiskowe, w których będzie eksploatowana, musi pochodzić z pewnego źródła. Nasza stal spełnia najsurowsze wymogi stali konstrukcyjnej w klasie EXC1 i EXC2 nadany przez DEKRA Certyfication. Jesteśmy całkowicie pewni stawianych przez nas konstrukcji, co dodatkowo poświadcza posiadane przez nas świadectwo kwalifikacji zawodowej. Należymy do I grupy zakładów, które uprawnione są do wykonywania, montażu i naprawy konstrukcji stalowych klasy 1., 2. i 3., nadane przez Instytut Spawalnictwa w Gliwicach. Chcesz mieć pewność, że konstrukcja stalowa będzie trwała i wytrzymała na lata, unikaj kupowania gotowych konstrukcji stalowych do samodzielnego montażu niewiadomego pochodzenia.

Zobacz nasze pozostałe realizacje

Hale

Realizację obiektów budowlanych typu hale, pawilony, wiaty itp., prowadzimy w oparciu o nasze projekty opracowane w uzgodnieniu z Inwestorami. Przygotowane przez nas dokumentacje budowlane służą do uzyskania pozwoleń na budowę. Wykonujemy również inwestycje w oparciu o dokumentacje dostarczone przez Inwestorów.

Więcej

Konstrukcje stalowe

Realizujemy konstrukcje stalowe obiektów budowlanych tj: hal, pawilonów, wiat, oraz w szerokim zakresie konstrukcje stalowe mające zastosowanie w liniach produkcyjnych jak: pomosty, podesty, estakady, antresole, i inne nietypowe. Do wykonywania konstrukcji stalowych posiadamy wymagane uprawnienia.

Więcej

Zabezpieczenie ognioochronne konstrukcji stalowych

Prowadzimy zabezpieczenie ognioochronne konstrukcji stalowych w zakresi: R15, R30 i R60. Zabezpieczenie ognioochronne wykonujemy następującymi systemami: Flame Stal Solvent, Hensoterm, Steelguard. Elementy konstrukcji stalowych zabezpieczamy ognioochronnie hydrodynamicznie.

Więcej