Charakterystyka drzwi stalowych

Drzwi ze stali cieszą się rosnącą popularnością. Nic dziwnego – tworzywo to jest w stanie sprostać najcięższym warunkom, niezależnie od tego gdzie zostanie użyte. Czym charakteryzują się drzwi stalowe oraz jakie są ich główne zalety?

Jak zbudowane są drzwi stalowe?

Drzwi ze stali wykonane są z metalowej ramy i metalowych płyt we wnętrzu których znajduje się termoizolacja. Producenci często powlekają je także drewnopodobnymi foliami PCV, choć mogą być również lakierowane i wytłaczane dzięki płytom HDF (płyty z włókien drzewnych). Tak powstała konstrukcja jest stosunkowo ciężka, co generuje wiele zalet drzwi stalowych w tym to, że uchodzą one za bardzo solidne. Nie jest więc przypadkiem, że to właśnie ze stali powstają zewnętrzne drzwi antywłamaniowe, dodatkowo wykazujące się wysokimi parametrami pod względem odporności ogniowej.

Jakie są największe zalety drzwi stalowych?

Drzwi stalowe bardzo często montowane są w wejściach do budynków. Wówczas muszą sprostać trudnym warunkom takim jak wahania temperatur, promieniowanie UV, czy opady deszczu. Drzwi ze stali zdecydowanie sprawdzą się w tych sytuacjach, bowiem są wytrzymałe i odporne. Kolejną ich zaletą jest energooszczędność, gdyż dzięki wypełnieniu ich pianką izolacyjną, stanowią doskonałą ochronę przed utratą ciepła. Oczywiście bardzo ważny jest również sposób ich montażu, który także będzie miał wpływ na izolację.

Stylistyka drzwi stalowych

Decydując się na zakup drzwi stalowych nie musimy również obawiać się, że nasz wybór będzie znacząco ograniczony. Producenci robią wszystko, aby zaoferować swoim klientom jak najszerszą gamę, dlatego też znajdziemy drzwi imitujące drewno, a także dostępne w różnych kolorach wykończenia. W ostatnim czasie popularnością cieszą się jednak „surowe” wykończenia uwydatniające metal, które dobrze komponują się z modernistycznym stylem domów.

Nie ulega wątpliwości, że stal to znakomity materiał do produkcji drzwi (zwłaszcza zewnętrznych), które dzięki temu są nie tylko piękne, ale przede wszystkim solidne.

Zobacz nasze pozostałe realizacje

Hale

Realizację obiektów budowlanych typu hale, pawilony, wiaty itp., prowadzimy w oparciu o nasze projekty opracowane w uzgodnieniu z Inwestorami. Przygotowane przez nas dokumentacje budowlane służą do uzyskania pozwoleń na budowę. Wykonujemy również inwestycje w oparciu o dokumentacje dostarczone przez Inwestorów.

Więcej

Konstrukcje stalowe

Realizujemy konstrukcje stalowe obiektów budowlanych tj: hal, pawilonów, wiat, oraz w szerokim zakresie konstrukcje stalowe mające zastosowanie w liniach produkcyjnych jak: pomosty, podesty, estakady, antresole, i inne nietypowe. Do wykonywania konstrukcji stalowych posiadamy wymagane uprawnienia.

Więcej

Zabezpieczenie ognioochronne konstrukcji stalowych

Prowadzimy zabezpieczenie ognioochronne konstrukcji stalowych w zakresi: R15, R30 i R60. Zabezpieczenie ognioochronne wykonujemy następującymi systemami: Flame Stal Solvent, Hensoterm, Steelguard. Elementy konstrukcji stalowych zabezpieczamy ognioochronnie hydrodynamicznie.

Więcej